ÇOCUK/ETKİNLİK :: MODACI OLDUK! KAĞIT BEBEKLERİMİZİ GİYDİRİYORUZ... - BE FASHION DESIGNER! DRESS UP DOLLS

Mart 13, 2018


Çocukken daha çok gazetelerin haftasonu eklerinde verdiği kağıt bebekleri hatırlar mısınız? İşte ben onlara küçükken bayılırdım. Onları alır, keser üzerine kendimce desenler çizerdim. Uzun etekleri kısaltır, uzun kollu kıyafetleri kısa kollu yapar kendimce yeni tasarımlar oluştururdum. Çok da hoşuma giderdi. Beril'in anasınıfına başlaması kağıtları kesme becerisi de oldukça arttı artık ayrıntılı çizgileri de gayet güzel kesiyor olması ve hastalanıp evde kaldığı günlerde yapmak için farklı etkinlikler arayışına girmemiz bana bu bebekleri hatırlattı. Tabi artık gazeteler böyle şeyler vermiyor. Ama elimizin altında Pinterest gibi bir nimet olunca :) Hemen bir araştırmayla gayet güzel şeyler bulduk. Ve başladık kesip oynamaya.Eğer sizde beğendiyseniz hadi bakalım kolları sıvayıp makasları elinize alın. Başlayın kesip kesip bebeğinizi giydirmeye :) Bu arada sanmayın ki sadece kız çocuklarına has bir oyun bu bence erkek çocukları için de erkek kıyafetli olanları var. Bence daha küçük çocuklar için de siz keserek üstüne koymasını sağlayabilirsiniz. Giydirme işlemini siz yapabilirsiniz. Mesela hangi mevsimde ne giyecek şeklinde ya da pantalonu bacaklarına gömleğini kollarına şeklinde bir oyun oluşturulabilir :)


İçlerinde harika olanları var. Hele ki şu alttakilere bayıldım :)

@birsenlee
Sizin için araştırdıklarımı bir araya derledim. Hem de kolaylık olur diye düşündüm.BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ...

12 yorum

 1. Bunları bende çok severdim... Ne güzel şeyler varmış ya .. Yaşasın Pinterest

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya benim de favori oyuncaklarımdı şimdi de kızımla oynuyoruz:)

   Sil
 2. ben ufakken de vardı bunlarda çok severdim aklıma çocukluğum geldi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En sevdiğimiz oyuncaklarımızıı bir gün çocuklarımızla oynuyopruz işte :)

   Sil
 3. Hatırlanmaz mıııı :) Ne kadar güzeldi. Anasayfada görünce "İşte çocukluğumdan." dedim ve atladım hemen yazınıza :) O gazeteler bitmesin diye koşa koşa giderdik almaya.. Ahh.. Beril'e çok geçmiş olsun. Eminim çoooook keyif almıştır :) Emeğinize sağlık, sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Ben de çok bakkal kapılarında beklemişimdir :)
   Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler geçecek inşallah bu sene çok hastalandık :(

   Sil
 4. Çocukları eğlendirip birlikte vakit geçirmenin güzel bir örneğini hayata geçirmişsiniz. Pek çok çocuğun severek yapacağı bir uğraş olmuş bu.İyi hatırlattınız. Torunum için de hatırlatayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim hatırlattığıma eski günleri. Eskiden yaptığımız şeyler çok ilkel gelse de hala modası geçmemiş ben bunu görüyorum :)

   Sil
 5. Benim ismim bu dergilerden gelir. Şebnem dergisi ben doğduğumda yeni çıkmış ve oradan esinlenmişler :))
  Bak şimdi yine oynayasım geldi ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaa.. harika bir anı gerçekten :) Ayşegül döneminde de birçok çocuğun adı Ayşegül olmuştur :) O da çok güzeldi kitapları :)

   Sil

Her türlü görüşünüzü beklerim...

Bumerang - Yazarkafe
© Sağ Tıklama Engeli