Çocuklar için Yakında Vizyona girecek filmler!

Eylül 29, 2017

Havalar yavaş yavaş serinlemeye başlıyor. Artık hepimiz haftasonlarımızı sinema, tiyatrolarda geçirmeye başlayabiliriz. Biliuorsunuz vizyona çok fazla film giriyor ama animasyon filmler arada kaynıyor. Yakında da vizyona girecek birçok çocuk aniasyon filmi var. Ama hepsini bir arada gösteren bir yer yok. Ben de kızım için hazırladığım listemi paylaşmak istedim. Fragmanlarını da paylaştım ki nasıl bir film olacağı hakkında biraz bilgi edinmiş oluruz. İşte çocuklar için yakında vizyona girecek filmler, inceleyelim.

LEGO Ninjago Filmi, 29 Eylül 2017'de bugün sinemalarda!

Ninjago’nun macerası sizi Ninjago şehrindeki genç Loyd namı değer Yeşil Ninja’yı, gizli savaşcı ve Usta LEGO yaratıcı arkadaşlarıyla birlikte aksiyon dolu bir mücadeleye çağırıyor. Esprili ve esprili olduğu kadar zeki Kung Fu ustası Wu ile birlikte dünyanın en kötü adamı savaş lordu aynı zamanda Lloyd’un babası olan Garmadon’a karşı savaşmak zorundalar. Mekanikler mekaniklere , babalar oğullara karşı savaşıyor. Bu destansı mücadele onların kızgınlıklarını test edecek ama modern zamanın disiplinsiz ninjaları da bu sırada egolarından uzaklaşıp birlikte hareket etmeyi ve içlerindeki gerçek gücü ortaya çıkarmayı öğrenmelidirler.


My Little Pony: The Movie 6 Ekim 2017'de sinemalarda!
 Özet ve Detaylar
Karanlık bir güç Ponyville ve arkadaşlarını tehdit eder. Bu güç onları Equestria dışında yeni arkadaşlıklar edinecekleri, yeni zorluklarla karşılaşacakları; arkadaşlığın sihirini kullanarak evlerini kurtarmaya çalışacakları bir maceraya sürükler.

Fantastic Journey to Oz / Urfin and His Wooden Soldiers, 13 Ekim 2017'de sinemalarda!

Özet ve Detaylar

Kurnaz ve kötü Urfin, Magic Land'in hükümdarı olmak ister. Urfin, ahşap askerlerden oluşan bir ordu ile birlikte Emerald City'i ele geçirir ve ona Urfinville adını verir. Urfin, zaferini kutlamak için hazırlandığı sırada, sıradan bir kız olan Dorothy, tam zamanında Magic Land'a gelir ve tüm planlar bozulur. Dorothy, eve geri dönmeden önce arkadaşlarına Urfin'i yenmeleri için yardım etmesi lazımdır. Bunu yapmak için de öncelikle Urfin'in gerçekte kim olduğunu öğrenmesi gerekir. Sorunlu bir marangoz olan Urfin, büyülü bir toz keşfeder ve ahşap asker ordusu ile Zümrüt Şehri’ni ele geçirir. Dorothy ve arkadaşları, Korkuluk, Cesur Arslan ve Kalay Adam şehrin sakinlerini kurtarma görevini üstlenirler.

Bak Şu Leyleğe / A Stork's Journey, 20 Ekim 2017'de sinemalarda!

Özet ve Detaylar
Kendini leylek zanneden ama aslında bir serçe olan Richard, leylek ailesine onlardan biri olduğunu ispat etmek için Afrika’ya doğru yola çıkar. Animasyon yapımı film Richard isimli bir kuşu temel alıyor. Herkes Richard'ın bir serçe olduğunda hem fikirdir. Ancak Richard kesinlikle bunu kabul etmemektedir, zira o bir leylek olduğu inancına sıkı sıkıya tutunmaktadır. Leylekler tarafından büyütülen Richard, ailesi göç etmek için onu geride bıraktığında, ilginç baykuş arkadaşı Olga ve kendini beğenmiş Kiki ile birlikte, bir leylek olduğunu kanıtlamak için göç yolculuğuna çıkacaktır.


Küçük Vampir 3D, 27 Ekim 2017'de sinemalarda!

Özet ve Detaylar

Angela Sommer-Bodenburg'un çok satan roman serisinden uyarlanan film, 13 yaşındaki vampir Rudolph'un maceralarını anlatıyor. Rudolph'un bağlı olduğu vampir birliği, avcılar tarafından tehdit edilmektedir. Endişeli Rudoplh, bir gün kendisiyle aynı yaşta olan 'fani' Tony ile tanışır. Tony başta vampirler olmak üzere tarihi şatolar, mezarlıklar gibi fantastik unsurlara hayran bir çocuktur! Tony'nin yardımıyla Rudolph ailesini avcılardan korur ve ikili arkadaş olurlar! Fantastik çocuk filminin yönetmenliğini Richard Claus ve Karsten Kiilerich beraber üstlenirken, orijinal seslendirme kadrosunda Jim Carter, Rasmus Hardiker, Alice Krige, Tim Pigott-Smith, Miriam Margolyes, Matthew Marsh, Joseph Kloska, Phoebe Givron-Taylor, Amy Saville ve Diane Wilson gibi isimler yer alıyor.Rudolph adındaki küçük vampirin ailesi acımasız bir vampir avcısının tehdidi altındadır. Rudolph tam da bu sıralarda kendi yaşıtı bir ölümlü ile tanışır. Tony adındaki bu çocuk eski şatolar, mezarlıklar gibi korkutucu şeylere oldukça meraklıdır. Kısa sürede arkadaş olan bu ikili Rudolph’un ailesini kurtarmaya çalışacaktır.


BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ...

11 yorum

 1. Oğlumla birlikte sinema keyfi yapacağımız günlere yaklaşıyoruz:) ama henüz değil:) faydalanabilecek arkadaşlar için güzel bir paylaşım olmuş... emeğinize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi bakalım hayırlısı... En güzel filmlerde buluşmak üzere :)

   Sil
 2. Laf aramızda çocukların izlediği her filmi ben de izliyorum. Espriler çok güncel, mesajlar sıcak. Filmlerden sonuncusu favorim. Teşekkür ediyorum öneriler için..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Laf hep aramızda ben de çok severim. Patron Bebek en son izlediğimiz filmdi ama ben bayıldım sonuna kadar izledim. :)

   Sil
 3. Merhaba, öncelikle bloguma uğradığınız için çok teşekkürler bu sayede sizin blogunuzu keşfettim.. Animasyonlara bayılıyorum. Çocuğum yok ama kendim giderim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Keşfi seviyorum vakit buldukça keşfe çıkıyorum. Animasyonlar benim de favorim :)

   Sil
 4. Çocuklarla yapılacak bir etkinlik için güzel alternatifler. Emeğinize sağlık:) Bu arada sizi daha önce takip ettiğimi zannediyordum.Ama yamılmışım. Hemen telafi edeyim. Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 5. ha haa saool süper hepsini izlerim kiii :)

  YanıtlaSil
 6. Güzel bir derleme olmuş, çocuğunun elinden tutup sinemaya gitme planı yapacaklar için rehber olacaktır. Oz ve Küçük Vampir filmlerini merak ediyorum. Bizde animasyon meraklısı olan çocuklardan ziyade ben oluyorum. Tam benlik bir yazı, elinize sağlık. :))

  YanıtlaSil

Her türlü görüşünüzü beklerim...

Bumerang - Yazarkafe
© Sağ Tıklama Engeli